WEB hostings

Sākums / WEB hostings

Salīdzini populārākos web hostinga pakalpojumu sniedzējus Latvijā!

Ikmēneša maksa sākot no:* 1.49 € 1.50 € 1.99 € 4.20 € 2.41 € 3.54 €
Diska vieta 50 GB 1 GB 10 GB 10 GB Bezlimita! 5 GB
Domēnu skaits 5 2 1 2 Bezlimita! 1
Apakšdomēnu skaits 5 1 0 10 Bezlimita! 0
Tīkla trafiks Neierobežots Neierobežots Neierobežots Neierobežots Neierobežots Neierobežots
Datu bāžu skaits 5 1 1 0 Bezlimita! 1
FTP atbalsts
Pastkastīšu skaits 20 7
1.49 € 1.50 € 1.99 € 4.20 € 2.41 € 3.54 €

* Tabulā ir apskatīti populārāko hostinga pakalpojumu sniedzēju piedāvātie lētākie pakalpojumi. Lūdzam ņemt vērā, ka izvēloties dārgāku pakalpojumu tiek mainīta servera konfigurācija, kā rezultātā Jūs iegūstat, piemēram, lielāku datubāžu skaitu, jaudīgāku serveri, lielāku diska vietu utt.

 

Šobrīd pasaulē ir pieejami daudz dažādi hostinga veidi, no kuriem zināmākie ir web hostings, shared jeb dalītais hostins, VPS (virtuālais privātais serveris) un Dedicated (fiziskais) serveris. Šie serveri iedalās arī sīkākos apakštipos. Turpmāk rakstā tiks uzskaitīti visi pašreiz populārākie hostinga veidi Latvijā un pasaulē.

Bezmaksas web hostings.

Bezmaksas hostings ir viens no populārākajiem hostinga veidiem un ir apakškategorija web hostingam. Bezmaksas web hostus piedāvā dažādas kompānijas un tie no parastajiem web hostiem atšķiras ar to, ka ir ierobežoti servisi, domēna adreses, mazāka vieta uz servera un zemāki jūsu mājas lapai atvēlētie servera resursi, reklāmas, ko bezmaksas hostinga kompānija var izvietot jūsu mājas lapā. Galvenais pluss, ar ko šie hosti izceļas starp citiem hostinga veidiem ir tas, ka par tiem nav jāmaksā. Populārākie bezmaksas hosti ir wordpress.com, blogger.com, sites.google.com un citi.

Dalītais web hostings (Shared web hosting).

Šis ir populārākais no hostinga veidiem visā pasaulē un to izmanto lielākai daļai mājas lapu. Dalītais web hostings būtībā nozīmē, ka jūsu mājas lapa tiek izvietota uz viena servera ar citu lietotāju mājas lapām un servera cietā diska atmiņa, kā arī citi resursi kā procesors un RAM atmiņa tiek dalīti starp visām mājas lapām, kas atrodas uz šī servera. Šis hostings veids ļauj izvietot uz servera pārsvarā vienkāršas mājas lapas, kurām nav nepieciešami specifiska servera konfigurācija. Gandrīz visas populārākās hostinga kompānija piedāvā dalītā web hostinga pakalpojumus un host kompāniju izvēles klāsts ir ļoti plašs.

Pārdevēja jeb Reseller hostings.

Šis ir nedaudz savādāks hostinga veids kā pārējie un izpaužas tā, ka kādas hostinga kompānijas klients var izmantot sev piešķirto vietu uz servera, servera resursus un interneta pieslēgumu, un uz šī servera vai piešķirtās vietas uz servera izvieto savu klientu mājas lapas par noteiktu samaksu. Būtībā pārdevējs nopērk kādas hostinga kompānijas piedāvātos servisus un tālāk tos pārdod saviem klientiem. Šāds pārdevējs var gan izīrēt veselus fizisku serverus, gan veidot un pārdod dalītā hostinga servisa profilus saviem klientiem. Pārsvarā šādi pārdevēji ir dažādas IT firmas, kas nodarbojas ar web programmēšanu, dizainu vai līdzīgām lietām, un piedāvā hostinga īri, kā papildus pakalpojumu saviem esošajiem IT pakalpojumiem.

Virtuālais privātais serveris (VPS).

Arī šis ir samērā populārs hostinga veids, kas tiek izmantots lielākām mājas lapām, ar vairāk apmeklētājiem un augstākām prasībām. Ja dalītais hosts nespēj nodrošināt vēlamo veiktspēju lapai un tā paliek par lēnu vai nevar nodrošināt visas vēlamās prasības, parasti tiek izvēlēts VPS hostings. VPS hostings nozīmē, ka fizisks serveris tiek sadalīts vairākos virtuālajos serveros un servera resursi tiek sadalīti starp šiem virtuālajiem serveriem, un viens virtuālais serveris nevar ietekmēt otram virtuālajam serverim atvēlētos resursus, kā tas ir ar dalīto hostingu. Tātad nav jāuztraucas, ka jūsu mājas lapa paliks lēnāka, jo kāds cits uz jūsu servera patērē vairāk resursus un jūsu mājas lapai paliek atlikušie resursi. Šie serveri ļauj veikt vairāk manipulācijas un jūs varam palaist savus nepieciešamos skriptus, atšķirība no dalītajiem hostiem. Lai darbotos ar VPS hostingu ir nepieciešamas papildus zināšanas par VPS vai jāizmanto palīdzība no zinoša speciālista.

Fiziskais serveris (Dedicated server).

Šis ir viss sarežģītākais un pielāgojamākais hostinga veids. Veltītais (Dedicated) hostinga serviss nozīmē, ka jums tiek piešķirts vesels fiziskais serveris ar visām piekļuves tiesībām un pilnīga kontrole pār serveri, taču serveris pārsvarā tiek nomāts un fiziski atrodas pie hostinga kompānijas. Tā kā lietotājam ir pilnīga kontrole pār serveri, viņš ir atbildīgs gan par tā drošību, gan uzturēšanu. Lai uzturētu, konfigurētu un administrētu šādu serveri ir nepieciešamas labas zināšana par serveriem un pieredze darbā ar Windows vai Linux sistēmām.

Pārvaldītais hostinga serviss (Managed hosting service).

Šāds hostinga veids ir ļoti līdzīgs iepriekš aprakstītajam Fiziskajam serverim (Dedicated server). Tāpat kā ar fiziskajiem serveriem, arī pārvaldītajā hostingā lietotājam tiek piešķirts savs serveris. Galvenā atšķirība ir tāda, ka pārvaldītajā hostinga servisā lietotājam ir ierobežota piekļuve servera pamatfailiem un nav iespēja tos konfigurēt vai labot pēc savām vajadzībām. Šī piekļuve tiek liegta tāpēc, lai hostinga pakalpojuma sniedzējs varētu garantēt noteiktu drošību un kvalitāti serverim, un lietotājam nav iespēja radīt kādas konfigurācijas kļūdas vai drošības problēmas iznomātajam serverim.

Serveru izvietošanas hostinga serviss (Colocation hosting).

Arī šis hostinga veids ir ļoti līdzīgs fiziskā (Dedicated) servera hostingam, taču atšķiras ar to, ka serveris nevies tiek nomāts, kā tas ir ar Dedicated hostingu, bet tiek pārdots pilnībā lietotājam. Tātad lietotājam ir pilnīga kontrole pār servera uzstādijumiem, failiem un to konfigurāciju. Lietotājam ir arī iespēja nomainīt vai uzlabot servera daļas, ja rodas tāda nepieciešamība. Hostinga kompānija piedāvā tikai savu fizisko vietu, kur serveris atrodas, parasti ar daudz citu lietotāju serveriem. Šajās vietās serverim par noteiktu samaksu tiek nodrošināta attiecīgie resursi kā elektrība un internets, kā arī tehniskais atbalsts, ja rodas kādas problēmas ar serveri. Šis ir viss ekskluzīvākais un dārgākais no hostinga veidiem.

Mākoņa hostings (Cloud hosting).

Mākoņa hostings ir viens no jaunākajiem hostinga veidiem. Šis hostings nodrošina lietotājiem drošu un viegli konfigurējamu un ātrdarbīgu hostinga servisu. Mākoņa hostings ir uzticamāks par citiem hostinga veidiem, gadījumos, ja serverim, uz kura atrodas jūsu mājas lapa kāda no daļām saplīst un nedarbojas kā paredzēts. Tad citi serveri kompensēs šo problēmu un jūsu mājas lapa bez nekādas atslēgšanās varēs turpināt strādāt tālāk, lietotājiem nepamanot, ka ir notikusi kāda kļūme ar serveri. Mākoņa hostings var būt nodrošināts pret strāvas zudumiem vai globālākām problēmām, kā dažādām dabas katastrofām, kas var sabojāt veselas serveru glabātuves, ja mākoņa hostings ir centralizēts starp vairākiem serveriem dažādās vietās.

Kopu hostings (clutered hosting).

Kopu hostings nozīmē to, ka jūsu mājas lapa vai sistēma tiek izvietota uz vairākiem serveriem vienlaicīgi, lai nodrošinātu labāku resursu sadalījumu. Šis variants tiek izmantot liela izmēra mājas lapām un sistēmām, lai nodrošinātu šīm web sistēmām augstāku veiktspēju un labāku pieejamību. Kopu hostingā katrs sistēmas serviss var tikt izvietots uz sava servera, piemēram FTP failu pārraides protokols uz viena servera, datu bāze uz cita. Populāri ir arī izvietot visu mājas lapas atrādes servisus uz viena servera un visus datu bāzei nepieciešamos servisus uz cita servera.

Mājas serveris (Home server).

Šo hostingu var izmantot jebkurš cilvēks ar savu datoru, zināšanām par serveriem un interneta pieslēgumu. Mājas serveris būtībā ir privāts lietotāja dators izmantots kā serveris, lai uz tā izvietotu vienu vai vairākas mājas lapas. Šādi mājas serveri pārsvarā tiek izmantoti noteikti mājas lapu vai sistēmu testēšanai, jo nespēj nodrošināt gan augstu mājas lapas darbības laiku (uptime), drošību kā arī pietiekami ātru interneta pieslēgumu, ja mājas lapai ir liels apmeklētāju skaits.

Bez web hostinga veidiem pastāv arī citi hostinga veidi, kā failu hostings, bilžu un video hostings, e-pasta hostings, spēļu hostings un citi. Ja vēlaties uzzināt vairāk par šiem hostinga veidiem, kā arī uzzināt, kāds web hostinga veids tieši jums ir viss piemērotākais, izlasiet arī citus rakstus mūsu mājas lapā.

-->
Labākie hostinga piedāvājumi privātām un juridiskām personām. JŪSU BIZNESS IR MŪSU DARBS!
CLOSE
CLOSE