VPS hostings

Sākums / VPS hostings

Virtuālo serveru hostings – VPS

Kas ir VPS?

Virtuālais privātais serveris ir hostinga pakalpojums, kurā jums, kā lietotājam ir iespēja saņemt savu privāto serveri ar pamata piekļuvi operētājsistēmai, nemaksājot lielas naudas summas, jo pilnīga servera īre var izmaksāt pat vairākus simtus latu. VPS serveri būtībā ir privāti serveru segmenti, kas darbojas uz vienas aparatūras, tāpat, kā web vai dalītajā hostigā, bet parasti ir daudz jaudīgāki un dod jums iespēju pašiem kontrolēt visu, ko jūs liekat uz šī servera. Tas nozīmē, ka ja jūs piesakāt savu Virtuālo Privāto serveri, jums tiek izveidota privāta servera daļa, ar savu paroli un lietotājvārdu, uz kuras jums ir iespējams uzlikt jebkuru programmatūru, tāpat, kā personālajam vai portatīvajam datoram. Šādā veidā virtuālie serveri ļauj tev pielāgot darba vietu tieši tādu, kāda tā ir vajadzīga un nemaksāt dārgas naudas par servera īri, kā arī saņemt pilnīgu kontroli par servera darbību, ar visām atļaujām ieslēgt , izslēgt un restartēt šo virtuālo serveri.

Lai labāk saprastu, kā Virtuālie serveri darbojas, varat iedomāties, ka serveris ir kā daudzstāvu māja, bet katrs virtuālais serveris ir, kā dzīvoklis. Katram no šiem dzīvokļiem ir savas durvis, atslēgas un katrs iedzīvotājs ar to var darīt ko grib, gluži tāpat ir arī ar Virtuālajiem serveriem, un katrs lietotājs gūst pieeju tikai un vienīgi savam serverim un viņam nav iespējams iekļūt nevienā citā uz tās pašas aparatūras esošā sistēmā.

Kādiem gadījumiem nepieciešams VPS?

Virtuālie Privātie serveri parasti tiek izmantoti gadījumos, ja nepieciešams vairāk jaudas, nekā piedāvā dalītie serveri, jo parasti VSP hostingam tiek nodrošināta labāka aparatūras daļa, kurā ietilps vairāk vietas uz cietā diska, lielāka operatīvās atmiņas daļa, kā arī lielāka daļa piekļuvei centrālajam procesoram.

VPS hostingu izvēlas arī cilvēki , kuriem vajadzīgs hostēt kādu specifisku aplikāciju, jo parastie dalītie serveri dod iespēju izvēlēties no noteiktiem iepriekš izveidotiem skriptiem, kurus palaižot iespējams uzstādīt darba vietu un platformu, bet VPS serveriem nav šādu ierobežojumu un jūs varat uzstādīt ko vien jūs vēlaties.

Virtuālos serverus izvēlas arī lielāki uzņēmumi, kuriem nepieciešamas vairākas e-pastu piekļuves , jo parasti dalītie serveri uzstāda limitu gan iespējamajām e-pastu pastkastītēm, gan stundas pieprasīju skaitam, kā arī izejošo @-pastu skaitam stundā. Ja jūsu uzņēmums pārsniedz šos limitus tad visticamāk nepieciešams iegādāties tieši virtuālo serveri, jo tiem nav nekādu ierobežojumu.

Virtuālos serverus izmanto arī gadījumos, kad nepieciešami noteikti resursu apjomi , kuri nedrīkst būt mazāki par noteiktu skaitu, kā piemēram jums vajadzīgs 1 GB RAM atmiņas, un tai jābūt pieejamai nepārtraukti. Tieši šādu resursu sadalījumu piedāvā VPS hostings, jo pretēji dalītajiem serveriem jums tiek nodrošināts noteikts resursu apjoms, kas nekad nesamazināsies un neviens cits šos resursus neizmantos!

VPS hostingu var izmantot arī uzņēmumi, kas piedāvā hostēt mājas lapas, jo pilnīgā pieeja visiem servera resursiem un drošība, ko šis pakalpojums sniedz atļauj uzturēt diezgan krietnu skaitu mazāku uzņēmuma mājas lapu, un šiem klientiem nav jāuztraucas par lapu ātrdarbību un drošību.

Un visbeidzot VPS serverus var izmantot arī cilvēki, kas vēlas glabāt datus mākonī, bet vēlas papildus drošību, jo uz sava virtuālā servera tev būs iespēja uzlikt jebkādu ugunsmūri un antivīrusu programmatūru, kas tad arī aizsargās tavus digitālos datus.

VPS priekšrocības

  • Noteikts resursu skaits, kas nemainīsies atkarībā no virtuālo serveru skaita uz noteiktās aparatūras,
  • Pilnīga kontrole pār serveri,
  • Plašāks klientu atbalsts kas parasti tiek nodrošināts 24/7,
  • Pielāgojamība – jums iespējams uzinstalēt un novietot uz sava privātā servera visu, ko vien vēlaties,
  • Ātrāks interneta pieslēgums, kas nozīmē ātrāku datu pārraidi

VPS trūkumi
Lai gan VPS hostings ir pārāks par dalīto serveru hostingu, tomēr tam ir arī daži minusi, kurus jāpiemin un jāapsver pirms izvēlaties šo pakalpojumu:

  • Cena – Virtuālie serveri parasti ir vairākas reizes dārgāki, kā dalītie vai WEB hostingi un tas var atbaidīt daļu no potenciālajiem pircējiem,
  • Konfigurācijas – Jums būs nepieciešams zinošs speciālists, kas konfigurēs un uzturēs serveri kārtība, un kas kļūmju gadījumā būs spējīgs izlabot tās,
  • Aplikāciju darbība – Dažas aplikācijas var pilnīgi nestrādāt virtuālā vidē, bet šādas problēmas rodas reti.

Kā jau redzat, virtuālie serveri ir daudz jaudīgāki nekā dalītie serveri un jums ir dota daudz lielāka rīcības brīvība, bet tie jums izmaksās dārgās, tāpēc pirms iegādājaties kādu no VPS hostinga pakalpojumu paketēm iesaku izvērtēt savas vajadzības un apskatīt augstāk esošo tabulu ar labākajiem VSP pakalpojumu sniedzējiem.

Labākie hostinga piedāvājumi privātām un juridiskām personām. JŪSU BIZNESS IR MŪSU DARBS!
CLOSE
CLOSE