Privātā domēnu reģistrācija

Sākums / Privātā domēnu reģistrācija

omēni un domēnu reģistrācija interneta pasaulē vairs nav nekas jauns un ikviens, kas vēlas veidot mājas lapu var iegādāties sev domēna vārdu bez īpašām problēmām maksājot nelielu gada maksu (2 – 30 Eiro ) par šī domēna vārda turēšanu. Bet vai jūs zinājāt, ka tiklīdz, kā jūs iegādājaties domēna vārdu, tā jūsu privātā informācija kļūst pieejama internetā whois (Kas ir) datubāzēs un ikviens, kas vēlas var aplūkot gan jūsu vārdu, gan uzvārdu, kā arī e-pasta adresi un citos gadījumos pat telefona numuru. Ar šādiem datiem ikviens var darīt, ko vien vēlas, jo tie ir publiski pieejami un ICANN(Internacionālā piešķirto numuru un skaitļu korporācija), kas ir galvenā organizācija, kas atbildīga par domēna vārdiem un to lietošanu, ir noteikusi, ka personām ir jānorāda korekti savi personu dati pie domēna reģistrācijas. Vienīgais veids, kā šādu privāto datu drošības pārkāpumu apiet ir reģistrēt savu domēnu kādā no privāto domēnu reģistrēšanās servisiem!

Kā tas darbojas?

Būtībā šie pakalpojumu sniedzēji uzņemas jūsu domēna vārdu, kā turētāji, un īpašnieki, bet jūs iegūstat pilnas šī domēna izmantošanas un lietošanas tiesības ar iespējām mainīt vārdu-serverus un pārdot vai mainīt šo domēnu. Bet tāpēc, ka šādas kompānijas ir uzstādītas, kā domēna turētāji, tad domēna WHOIS datubāzē uzrādās tieši šīs kompānijas dati nevis jūsējie un tas savukārt nozīmē, ka jūsu personīgā informācija netiks aizskarta un nebūs pieejama internetā!

Kam tas vajadzīgs?

Ikviens, kas nevēlas savu personīgo informāciju publicētu internetā var izmatot šāda veida servisu, un tas nozīmē, ka sākot no individuāliem pirkumiem līdz pat kompānijām ikviens var paslēpt savu identitāti, un trešajām personām meklējot domēna īpašnieku šajās Whois datubāzēs uzrādīsies tikai šī domēna turētāja adrese un kontakttālrunis. Šādi pakalpojumi noder arī mājas lapu īpašniekiem, kas veido liela daudzuma mājas lapas, vai administrē lielu daudzumu klientu lapas, lai šīm web-lapām visām nebūtu šī administratora vārds, tad domēnus iespējams reģistrēt zem kāda no šiem privātajiem domēnu reģistrētājiem.

Kā reģistrēt domēnu privāti?

Privātā domēnu reģistrācija notiek tieši tāpat, kā regulārā domēnu reģistrācija, vienīgi reģistrēšanās brīdī, kompānija, caur kuru jūs esat izvēlējušies veidot savu domēnu privātu tiek uzstādīta par domēna turētāju, tādā veidā visa jūsu informācija netiks lietota publiskajās datu bāzēs, bet jums, kā īstajam īpašniekam tiks veidota atsevišķā epasta adrese, lai ar jums varētu sazināties cilvēki, kas patiešām vēlas uzdot jautājumu vai interesējas par jūsu domēnu, bet trešās personas nevarēs redzēt jūsu privātos datus!

Cik tas maksā?

Parasti privātā domēnu reģistrācija jums izmaksās sākot no 7 Eiro gadā līdz pat 20 Eiro gadā, un var būt pat vēl dārgāk, ja izvēlaties kādu ekskluzīvu kompāniju, bet parasti šīs cenas svārstās ap 10 Eiro robežu gadā, kas nebūt nav daudz, un būtībā ir pat nedaudz mazāk, kā paša domēna gada reģistrācijas maksa.

Vietas kur to izdarīt?

Domēna vārdus privāti var reģistrēt lielākajā daļā domēna reģistratūru ārzemēs, un ir arī speciālas kompānijas kas ar šādiem pakalpojumiem nodarbojas, tomēr pārsvarā šādas iespējas tiek piedāvātas pasūtot savu domēna vārdu. Diemžēl Latvijā pašlaik šādi pakalpojumu sniedzēji nav pieejami, un tas nozīmē tikai to, ka .lv , jeb latviskā augstākā līmeņa domēna vārdiem nav iespējams šādu servisu izmantot, bet cerams, ka nākotnē Latvijā parādīsies šādas kompānijas, lai mēs varētu rūpēties par savu drošību!

Labākie hostinga piedāvājumi privātām un juridiskām personām. JŪSU BIZNESS IR MŪSU DARBS!
CLOSE
CLOSE