Bezmaksas hostings

Sākums / Bezmaksas hostings

Bezmaksas hostings web hosting veids, kur hostinga kompānijas pakalpojumus var izmantot bez maksas. Šāds hostinga veids ir diezgan populārs gan Latvijā, gan Pasaulē. Bieži vien bezmaksas web hostingu izmanto vienkāršu un informatīvu mājas lapu izvietošanai, kā arī dažādu blogu izvietošanai. Bezmaksas hostingam ir 2 populārākie veidi – kā apakšdomēns kādai kompānijai, vai arī kā jūsu izvēlēts domēns uz hostinga kompānijas servera. Katram no šiem bezmaksas hostinga veidiem ir savas priekšrocības un trūkumi, kur tiks apskatīti turpmākajā rakstā.

Kāpēc izvēlēties bezmaksas hostingu?

Bezmaksas hostingu mēs iesakām izmantot tādā gadījumā, ja jūsu mājas lapa būs vienkārša, bez papildus prasībām, informatīva mājas lapa vai blogs, mājas lapa ar nelielu apmeklētāju skaitu, vai arī ja vēlaties vienkārši pamēģināt izveidot savu pirmo mājas lapu internetā un nevēlaties maksāt par hostinga pakalpojumiem vai savu domēnu (gadījumos ja izvēlaties hostinga kompānijas apakšdomēnu).

Priekšrocības bezmaksas hostingam attiecībā pret maksas web hostingu.

Kā jau nosaukumā ir minēts, bezmaksas hostinga pakalpojumus hostinga kompānija piedāvā bez maksas. Tā arī ir galvenā priekšrocība, kā dēļ daudzi cilvēki izvēlas tieši bezmaksas hostingu. Ja izmantojat kādu no apakšdomēnu bezmaksas hostingiem, kā sites.google.com, tad jums nav nepieciešamas priekšzināšanas par hostingu vai mājas lapām, lai varētu izveidot funkcionējošu mājas lapu ar sevis veidotu izskatu un funkcionalitāti.

Trūkumu bezmaksas hostingam attiecībā pret maksas web hostingu.

Galvenais trūkums izmantojot bezmaksas hostingu ir tas, ka ja jūsu mājas lapai ir papildus prasības, kas iziet ārpus vienkāršas informatīvas mājas lapas vai bloga robežām, vai arī jūsu mājas lapai pieaug apmeklētāju skaits, bezmaksas hostinga kompānija vairs nevar nodrošināt pietiekamus servera resursus un interneta ātrumu. Tā kā agri vai vēlu lielākai daļai mājas lapu rodas vajadzība pēc uzlabojumiem, atjauninājumiem vai arī citām, dažādām papildus iespējām, ļoti iespējams, ka bezmaksas hostings nespēs nodrošināt šīs funkcijas jūsu mājas lapai. Taču līdz tam jūs noteikti varat izmēģināt bezmaksas hostingu un vajadzības gadījumā pāriet uz maksas hostingu, jo daudzas kompānijas piedāvā iespēju pāriet no bezmaksas hostinga uz maksas, vai arī pārmigrēt savu mājas lapu uz citu hostu.

Vēl viens trūkums bezmaksas hostingam ir tāds, ka bieži hostinga pakalpojumu sniedzējs nesniegs jums nepieciešamo palīdzību, ja ar jūs mājas lapai sāksies kādas problēmas, vai arī palīdzība jums tiks sniegta novēloti. Ar šādu lietu ir jārēķinās katram, kas izmanto bezmaksas hostinu, jo hostinga kompānijām aktuālāki ir klienti, kas īrē pakalpojumus par samaksu, nekā tie, kas izmanto viņu bezmaksas pakalpojumus, tāpēc arī šiem klientiem tiek pirmajiem sniegtas konsultācijas.

Bezmaksas hostings ar hostinga kompānijas apakšdomēnu

Šāds hostinga veids ir izplatītāks nekā bezmaksas hostings ar sevis izvēlētu domēnu. Kā piemēru šādam bezmaksas hostingam var minēt sites.google.com, blogger.com, wordpress.com, blogspot.com. Visbiežāk uz šādiem bezmaksas hostiem tiek izvietoti dažādi blogi, un tie ir tik populāri, jo

1) lietotājam nav jāmaksā ne par mājas lapas nosaukumu jeb apakšdomēnu;

2) lietotājam nav nepieciešamas priekšzināšanas par mājas lapu uzbūvi, lai izveidotu savu mājas lapu, un tajās ir iespējams arī mainīt izskatu un izveidot vienkāršu funkcionalitāti;

3) Populārākās no hostinga kompānijas, kas piedāvā šādus pakalpojumus ir plaši pazīstamas un ar augstu kvalitāti, kā Google, WordPress, Blogger un citi, tāpēc zināt, kā jūsu izveidotā mājas lapa būs gan droša, gan varēs darboties arī ar lielāku apmeklētāju skaitu.

Izveidojot mājas lapu kāda no šiem bezmaksas hostiem, jūsu mājas lapas adrese izskatīsies apmēram šādi jusuadrese.blogger.com, jusuadrese.wordpress.com u.t.t. Ja tomēr vēlaties bezmaksas hostingu, kur varat izvietot mājas lapu ar plašāku funkcionalitāti un domēnu, mēs iesakām izvēlēties otru bezmaksas hostinga veidu, kas ļauj izvietot savu mājas lapu ar savu domēnu uz hostinga kompānijas servera.

Bezmaksas hostings ar savu domēnu un mājas lapu.

Šādu bezmaksas hostingu arī piedāvā daudzas hostinga kompānijas gan Latvijā, gan Pasaulē. Būtībā, šis bezmaksas hostings ir tāds pats kā parastais maksas web hostings, tikai jums nav jāmaksā par to, ka mājas lapa tiek izvietota uz hostinga kompānijas serveriem. Šo bezmaksas hostingu mēs iesakām izmantot, ja vēlaties lietot savu izvēlētu domēnu, nevis kādas citas kompānijas apakšdomēnu, kā arī, ja jūsu mājas lapa nodrošina plašāku funkcionalitāti, ko nevar piedāvāt sites.google, blogger un citas tāda veida bezmaksas hostinga kompānijas. Šim hostinga veidam ir arī savi trūkumi attiecībā ar maksas web hostingu. Kā jau minēts iepriekš, galvenie 2 trūkumi ir diezgan ierobežotie hostinga kompānijas atvēlētie servera resursi un interneta ātrums jūsu mājas lapai, kā arī zems vai neesošs tehniskais atbalsts, ja jūsu hostam vai mājas lapai ir radušās kādas problēmas. Vēl pie trūkumiem var minēt, ka šādam bezmaksas hostam bieži ir ierobežota vieta, kas ļauj augšupielādēt tikai pāris failus, video vai bildes.

Ja vēlaties uzzināt vairāk arī par citiem web hostinga veidiem, apskatiet šo rakstu par web hostingu http://rpv.lv/web-hostings/

-->
Labākie hostinga piedāvājumi privātām un juridiskām personām. JŪSU BIZNESS IR MŪSU DARBS!
CLOSE
CLOSE