
Kā izvēlēties pareizo WordPress tēmu savai mājas lapai
WordPress platforma ir vislielākā platforma mājas lapu izstrādātājiem, kas nozīmē, ka ir brīvi pieejamas tūkstošiem tēmas jeb tā sauktās ādiņas un arī maksas tēmas ir milzums daudz tāpēc izvēlēties to īsto un vienīgo ir pagrūti. Nav svarīgi vai jūs veidojat savu pirmo interneta resursu, kā blogu vai arī jūs veidojat uzņēmuma tīmekļa vieni, pareizas tēmas izvēle ir visa tālākā procesa pamatā tāpēc pirms domājat par hostingu, domēna vārdiem un satura rakstīšanu, veiciet kārtīgu izpēti un atrodiet īsto tēmu, kas būtu laba gan jums gan jūsu apmeklētājiem. Šeit būs daži padomi, kā šo procesu veikt efektīvāk un kādas ir tās lietas, par ko jums jādomā, kad meklējat šo tēmu. Vispirms apskatīsim, kur tieši vislabāk būtu meklēt šo tēmu, bet pēc tam kas ir jāņem vērā tēmas izvēlē.
Kur meklēt WordPress tēmu?
Šis jautājums parasti ir jebkura tēmas meklētāja augšgalā, jo pareiza vietas atrašana, kur šādas tēmas iespējams meklēt ir jau vismaz 20% no kopējā darba, jo internetā pieejamas ir neskaitāmi daudz tēmu publicēšanas direktorijas un mājas lapas, kur iespējams šīs tēmas atrast, ka izvēlēties īsto ir pagrūti. Atkarībā no tā, ko jūs vēlaties atrast arī mainīsies jūsu resursa izvēle, bet parasti meklētāji iedalās divās grupās:
Bezmaksas tēmas – Bezmaksas tēmu meklēšana visos laikos ir bijusi sarežģīta, un dažādas piemēslotas adreses parasti uzrāda vienas un tās pašas tēmas, kur citviet tās var būt pat inficētas ar dažādām kaitēkļu programmām. Manuprāt visvieglākais veids ir meklēt tēmas tieši caur WordPress instalāciju sadaļā tēmas, kur iespējams tās arī meklēt un uzreiz uzstādīt vai arī adresē wordpress.org/themes, kur ir pieejamas tūkstošiem tēmas, un, lai tās tiktu iekļautas šajā sarakstā tām ir jāiziet dzīvu cilvēku inspekcija un jābūt labi izveidotām. Šis tad arī būs resurss, kur jums vislabāk būtu meklēt brīvās tēmās, tomēr, iespējams, ka ir arī citi respektabli resursi, kurus jūs varat uzmeklēt veicot izpēti meklētājprogrammās.
Maksas tēmas – Ar maksas tēmām ir pavisam cita darīšana, jo šīs parasti ir tā sauktās “Premium” tēmas, kas nozīmē to, ka to izveidotāji pie tām ir tiešām piestrādājuši un ir gatavi tās atdot tikai par maksu. Šeit būtībā ir tikai divi galvenie resursi, kurus es varu ieteikt un tie ir themeforest.net un mythemeshop.com, kas ir pašas lielākās maksas tēmu direktorijas, kur pieejamas neskaitāmas tēmas sākot no pāris Eiro līdz simtiem Eiro cenu diapazonā atkarībā no tā, ko jūs grasāties veidot.
Faktori, kas jāizskata WordPress tēmas izvēlē:
- Jūsu nākotnes plāni – pirmais, par ko būtu jādomā brīdī, kad izvēlaties sev jaunu WordPress tēmu ir tas, kādi ir jūsu nākotnes plāni šai lapai, kuru jūs veidosit ar šo tēmu, jo tas arī noteiks vai jums pietiks ar vienkāršu bezmaksas tēmu bez liekām funkcijām vai jums būs nepieciešama tēma ar dažādām funkcijām un papildinājumiem, jo vēlēsities savu mājas latu attīstīt. Tas nozīmē to, ka vēl pirms mājas lapas izveides būtu labi, ja vismaz aptuveni jūs zinātu savu potenciālo tirgus daļu, ko vēlaties ar šo lapu sasniegt un kādas funkcijas jūs vēlaties veikt. Šie abi faktori noteikti ietekmēs jūsu izvēli, jo, piemēram, vienkārša bloga izveidei pietiks tikai ar parastu bezmaksas tēmu bez liekiem paplašinājumiem, bet augošas kompānijas mājas lapai noteikti būs jāaug līdz ar pašu kompāniju un vajadzēs salīdzinoši pielāgojamu tēmu.
- Veiciet kārtīgu izpēti – Šis, noteikti, ir viens no galvenajiem posmiem un tas ir tiešām visu jūsu iegribu uzskaitīšana un īstās tēmas meklēšana. Kā jau minēju iepriekšējā punktā arī šeit uzsvars ir jāliek uz to, kādas funkcijas jūsu mājas lapai vajadzēs pildīt, bet šeit jums ir jādomā tieši par tagadni nevis nākotni. Ja jūs veidojat vienkāršu uzņēmuma mājas lapu tad ar vienkāršu tēmu ar kontaktu formu un uzņēmuma aprakstu varbūt būs gana, bet ja veidojat specializētu interneta veikalu tad jums vajadzēs maksāšanai apredzētus paplašinājumus un produktu iedalījumus, kas noteikti nozīmēs specializētas tēmas izvēle. Jūsu izvēlē iespējams būs vairāki simti vai pat tūkstoši tēmu kam būs jāiziet cauri vienu pa vienai, lai redzētu, vai tieši šī nav jums vispiekārojamākā tēma. Protams, šis ir ļoti nogurdinošs un ilgs process, tomēr to nevajadzētu izlaist un kārtīga izpēte un īstās tēmas atrašana ir kā pamats visam tālākajam procesam.
- Lasiet atsauksmes – kā jau jebkurā industrijā arī WordPress tīmekļa lapu tēmu izvēlē noteikti ir nepieciešams lasīt dažādas atsauksmes un komentārus par to, kas šajā tēmā ir ietverts un vai tā būs atbilstoša jūsu vajadzībām. Reālu cilvēku atsauksmes meklējot tēmas nosaukumu internetā ir pieejamas lielākajai daļai populāro brīvo un maksas tēmu, tomēr uzmanieties arī no viltus aprakstiem, kas nereti mēdz parādīties zemākas klases tēmām. Ja būsiet ieinteresēti uzmeklēt šādas atsauksmes, tad noteikti jūs varat meklēt meklētājprogrammās tēmas nosaukumu un dažādus atslēgas vārdus, kā “problems, error, not working” un tamlīdzīgus, lai varētu atrast reālas forumu diskusijas vai cita veida reālu cilvēku rakstītus rakstus vai atsauksmes, kas jums palīdzētu šinī izvēlē.
- Izpētiet tēmas veidotājus – WordPress tēmas nereti tiek veidotas no dažādiem jau iepriekš veidotiem kodu fragmentiem, kas tiek salikti kopā ar dizainu un tiek izveidota pilnīgi jauna tēma, kura tiek pārdota kā kaut kas jauns. Bet patiesībā pamata funkcijas visas ir vienādas ar citām autora tēmām, tāpēc pirms izdariet galējo izvēli uzmeklējiet šīs tēmas autoru, viņa citus darbus un arī tiem izpētiet atsauksmes. Nereti ir iespējams atrast arī šī paša autora brīvi pieejamās tēmas kurās ieteiktu jums nolādēt un izmēģināt, lai redzētu, vai šī funkcionalitāte, kas parasti būs ierobežota ir pietiekami komplicēta un vai tā jums rada pārliecību, ka nauda, ko grasāties tērēt būs tā vērta.
- Uzmeklējiet tēmas dokumentāciju un lietotāja atbalstu – Vairums WordPress tēmu veidotāju izveido savas tēmas un tad tās pārdod bez jebkādas dokumentācijas un par to, kā ar tām ir jāapietas un arī bez nekāda pircēja atbalsta. Ja jūs vēlaties iegādāties kādu tēmu noteikti noskaidrojiet to, cik viegli būs atrast informāciju tieši par šo tēmu, ja vēlēsities to modificēt un arī, kāds ir lietotāju atbalsts, un cik ilgā laikā tas jums varēs palīdzēt rast atbildi uz jūsu jautājumu.
Kā redziet, tad WordPress tēmas izvēles procesā ietilps dažādi punkti un pat vieta, kur šo tēmu izvēlēties nereti ir ļoti svarīga tāpēc iesaku jums izmantot šos padomus, bet noteikti piedomāt arī pašiem par to, vai nav vēl citas darbības, ko jūs varētu veikt pārbaudot, vai jūsu izvēlētā tēma tiešām būs tā īstā un vienīgā?